×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Zasady wypożyczania samochodów

19.09.2017 r.

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodu osobowego lub dostawczego. Klient wymaga, aby świadczona usługa była wykonana profesjonalnie oraz aby pojazd, który wypożycza charakteryzował się wysoką jakością i pełnym wyposażeniem. Jednak na przebieg i końcową ocenę współpracy wpływ ma przede wszystkim klient, czyli my. Dlatego wskazujemy zasady wypożyczania samochodów.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wypożyczeniu auta, musimy dokładnie zapoznać się z warunkami wynajmu. Dobrze by było, gdybyśmy wybrali się do wybranej firmy zajmującej się wynajmem samochodów i poprosili o wgląd do standardowej umowy wynajmu. Takie dokumenty zawierają regulamin korzystania z pojazdu, a także informacje na temat wszelkich dodatkowych kosztów, które będziemy musieli ponieść, gdy nie zastosujemy się do zasad.

Pierwszą kwestią, o której często się zapomina jest to, że nie możemy oddać samochodu z pustym bakiem. Podpisując umowę o wynajem zobowiązujemy się do oddania wynajętego pojazdu, z uzupełnionym zbiornikiem paliwa. Wypożyczalnie takie jak fadoauto.pl zapewniają, że samochód, który wynajmiemy będzie sprawny, zatankowany i gotowy do wyjazdu, czego potwierdzenie otrzymamy na protokole zdawczo-odbiorczym. W związku z tym zwyczajnie nie wypada oddać do wypożyczalni pojazdu z pustym bakiem. Zanim wyruszymy w podróż należy sprawdzić, gdzie w sąsiedztwie wypożyczalni znajdują się stacje benzynowe. Uchroni nas to przed niepotrzebnym stresem związanym z panicznym szukaniem miejsca, w którym moglibyśmy zatankować auto.

Kolejną rzeczą, którą musimy wiedzieć jest to, że nasze ubezpieczenie pokrywa ewentualne koszty naprawy. Jeśli doszło do wypadku nie z naszej winy, nie musimy się o nic martwić, ponieważ to osoba odpowiedzialna za spowodowanie kolizji opłaca naprawę auta. Jednak jeśli to my doprowadzimy do uszkodzenia pojazdu i jego stan nie będzie odpowiadał standardowej eksploatacji jesteśmy zobowiązani do wypłacenia odszkodowania wynajmującemu.

Warto również pamiętać o tym, że sprawdzenie wyposażenia i stanu technicznego auta przed wyjazdem nie jest czymś niestosownym, a przeciwnie, jest czynnością, którą obowiązkowo należy wykonać. Warto rzucić okiem na wszystko co potencjalnie może być uznane za usterkę. Wskazanie błędu nie będzie skutkowało odwołaniem planowanego wyjazdu, ponieważ firma zapewni nam pojazd zastępczy.

Kiedy znamy już trzy zasady wypożyczania auta możemy przejść na stronę wypożyczalni samochodów Szczecin, wybrać odpowiednie model pojazdu, podpisać umowę i wyruszyć w trasę.


Planujesz wynajem samochodu? Sprawdź regulamin wypożyczalni samochodów osobowych oraz dostawczych Fadoauto