×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Zalety wynajmu długoterminowego

06.12.2017 r.

Masz swoja własne przedsiębiorstwo? Świetnie! Gratulacje dla Ciebie! Jeśli planujesz zakup samochodu firmowego, pamiętaj że nie jest to zawsze najlepsze możliwe rozwiązanie. Koszt zakupu nowego auta jest zdecydowanie większy niż koszt wynajmu długoterminowego, który będzie dla Ciebie dużo bardziej opłacalny – zwłaszcza na początku działalności firmy.

Do kupna samochodu powinieneś doliczyć również różnego rodzaju wydatki, które są związane z eksploatacją pojazdu oraz wykupieniem ubezpieczenia wypadkowego. Poznaj szereg korzystnych warunków wynajmu długoterminowego samochodów – świetnego i korzystnego cenowo rozwiązania dla większości przedsiębiorców.

Nie wiesz na czym polega dokładnie wynajęcie długoterminowe? Wytłumaczymy Ci to! Po pierwsze, to wygodna forma finansowania floty samochodowej dla każdego większego przedsiębiorstwa. Zamiast płacić codziennie za wynajem krótkoterminowy, raz w miesiącu wpłacasz stałej wysokości czynsz – podobnie jakbyś wynajmował lokal biurowy.

To działanie umożliwi Ci zaplanowanie budżetu firmy i nie narazi na niespodziewane wydatki. Koszty związane z czynszem za wynajem długoterminowy aut nie wpłyną również na Twoją zdolność kredytową lub zdolność Twojej firmy.

Podczas trwania umowy wynajmu, którą zawarłeś z takim miejscem, jak wypożyczalnia samochodów, możesz w każdej chwili dokonać wymiany użytkowanego samochodu na inny model, który bardziej będzie Ci odpowiadał. Wymiana auta na inny model nie powinna wiązać się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Twoja firma powoduje, że dużo podróżujesz? Możesz wymienić auto również na osobowe, którym łatwiej będzie się przemieszczać, a w razie konieczności można wrócić do wynajmu auta towarowego.

Jaki korzyści jeszcze mogą spotkać się w trakcie wynajmu długoterminowego auta? Wypożyczalnia samochodów nie pobierze od Ciebie żadnych opłat związanych z eksploatacją pojazdu. Dodatkowo, masz zapewnione pełne ubezpieczenie drogowe, dlatego nie poniesiesz kosztów ewentualnych napraw lub kosztów powypadkowych – to dla Ciebie czysty zysk, dzięki któremu oszczędzasz też nerwy. Wiele miejsc, takich jak wypożyczalnia aut po upływie dwóch lat użytkowania danego auta, może dać Ci możliwość jego wykupienia. To bardzo korzystna oferta, której nie otrzymuje każdy. Przekalkuluj wszystkie koszty i sprawdź sam, że wynajem auta może się opłacać dużo bardziej niż zakup nowego, lub nawet używanego samochodu.

Samochody bardzo szybko tracą na wartości, zwłaszcza te duże, dostawcze auta są narażone na spory spadek ich ceny. Właśnie dlatego taka inwestycja nie zawsze jest opłacalna. Jeżeli Twoja firma dopiero rozpoczyna działalność – postaw na wynajem auta z takiego miejsca, jak sprawdzona i rzetelna wypożyczalnia samochodów, a na pewno będziesz zadowolony z takiego rozwiązania.


Planujesz wynajem samochodu? Sprawdź regulamin wypożyczalni samochodów osobowych oraz dostawczych Fadoauto