×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wypożyczalnia samochodów osobowych Szczecin: klasy aut

08.07.2016 r.

Gdy przeglądamy oferty wypożyczalni samochodów – takiej jak wypożyczalnia samochodów osobowych Szczecin – Fado, której siedzibą jest Szczecin – od razu możemy zauważyć, że są one dzielone na różne klasy. Dla osoby, która nie jest zbytnio z nimi obeznana, mogą być one dość trudne w odczytaniu. Czym wobec tego różnią się pomiędzy sobą klasy, czyli segmenty samochodów?

Wypożyczalnia samochodów osobowych – klasy aut

Klasa samochodu, która określana jest też mianem segmentu, jest umownym zbiorem, do którego kategoryzowane są różne samochody. Wypożyczalnia aut osobowych Szczecin oraz jednocześnie wypożyczalnia samochodów dostawczych w Szczecinie i w każdym innym miejscu w Europie – dzieli samochody według wielkości samochodu. Również mogą być one dzielone pod kątem ceny, jak ma to miejsce w Ameryce Północnej. Nasza wypożyczalnia samochodów osobowych w Szczecinie oraz wypożyczalnia aut dostawczych w Szczecinie rozróżnia je jednak tradycyjnie.

Wynajem aut w Szczecinie – jaką klasę auta wybrać?

Skupimy się wobec tego na klasach samochodów osobowych według wielkości – są one dzielone zasadniczo na 6 różnych segmentów, które oznaczane są literami od A do H.

Segment A – samochody miejskie, mini
Są to auta przeznaczone głównie do jazdy miejskiej, są niewielkie i spalają mało. Do poruszania się na dłuższych trasach nie są zbyt praktyczne. Przykładem takiego samochodu jest Toyota Yaris z oferty naszej najlepszej wypożyczalni aut w Szczecinie.

Segment B – samochody małe
To auta nieco większe od tych z segmentu A – mają więcej miejsca dla pasażerów oraz pojemniejszy bagażnik. Wypożyczalnia samochodów Fado oferuje takie auta, dobre także do poruszania się poza miastem Szczecin.

Segment C – samochody kompaktowe, klasa niższa-średnia
Świetne do jazdy zarówno po mieście, jak i w trasy, zapewniają komfortowe warunki podróżowania. Dostępne są w różnych wersjach nadwoziowych. Nasza wypożyczalnia samochodów osobowych Szczecin oferuje modele Hyundai i30 w tej klasie oraz Toyota Auris Automat.

Segment D – klasa średnia, samochody rodzinne
Zapewniają wysoki komfort podróżowania dla całej rodziny, także z dużym bagażem, na dłuższych trasach. Głównie dostępne w wersjach kombi czy sedan.

Segment E – klasa wyższa-średnia
To bogato wyposażone, duże samochody dla wymagających użytkowników. Mogą służyć również jako reprezentacyjne limuzyny dla firm. W tej klasie nasza wypożyczalnia samochodów osobowych Szczecin oferuje model Toyota Avensis, znany na cały Szczecin.

Segment H – auta luksusowe
Do tej klasy zaliczane są pojazdy o najwyższym poziomie wyposażenia i często najlepszych silnikach. Są pojemne, przestronne, komfortowe, bezpieczne i bardzo reprezentacyjne.

Dobra wypożyczalnia samochodów osobowych Szczecin – auta wszystkich klas

Wiesz już, jakiej klasy auta potrzebujesz? Cały Szczecin wie, że wypożyczalnia samochodów Fado oferuje auta różnych klas i marek. Przyjdź do nas i sprawdź!