×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem samochodu w Szczecinie a kaucja

25.07.2016 r.

Wynajem samochodu w Szczecinie czy jakimkolwiek innym mieście wiąże się z opłaceniem kaucji. Czym jest kaucja? Jak można ją opłacić? Jaka jest jej wysokość? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.

Wypożyczenie samochodu jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki niemu można bez problemu dostać się na miejsce szybko i sprawnie, bez korzystania z komunikacji miejskiej czy taksówek. Własne auto to w końcu wolność. Gdy chcesz zdecydować się na wynajem auta, Szczecin oferuje wiele możliwości – musisz jednak pamiętać o tym, żeby móc również opłacić jego kaucję w sposób odpowiadający danej wypożyczalni.

Co to jest kaucja?

Kaucja to zabezpieczenie wypożyczalni na wypadek wywołania przez najemcę dodatkowych kosztów związanych z wypożyczonym pojazdem. Jest ona blokowana na karcie kredytowej przez preautoryzację, czyli transakcję, która polega na zablokowaniu środków odpowiadających danej wysokości kaucji. W związku z tym kaucji za wynajem samochodów technicznie nie wpłaca się na konto wypożyczalni – gdy nie będzie ona miała zastrzeżeń do wynajmu, wtedy kaucja w całości „wraca” do klienta, czyli blokada na karcie jest zdejmowana.

Jak wypożyczalnia aut w Szczecinie pobiera kaucję?

Wobec tego jeżeli klient wypożyczalni chce „opłacić” kaucję, musi mieć kartę kredytową z odpowiednim limitem kredytowym, który będzie w stanie pokryć ją w całości. Karty kredytowe wynajem aut Szczecin nadają się do tego najlepiej, ponieważ pieniądze nie należą teoretycznie do klienta, ale do banku, dlatego też nie trzeba wtedy przekazywać środków z własnego rachunku. W niektórych wypożyczalniach możliwe jest jednak wpłacenie kaucji przelewem, gotówką czy skorzystanie z kart debetowych.

Wynajem samochodu w Szczecinie a wysokość kaucji

Wysokość kaucji za wypożyczenie samochodu w Szczecinie i wszedzie jest zależna przede wszystkim od jego klasy, dlatego też im pojazd będzie miał wyższą klasę, a tym samym cenę wynajmu, tym wyższa będzie kaucja. Przykładowo nasza wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych w Szczecinie za wynajem samochodu miejskiego Toyota Yaris nalicza kaucję 500 złotych, dlatego też nie jest to wysoka suma. Podobne kaucje stosujemy w przypadku samochodów dostawczych. Ceny wynajmu i wysokości kaucji dostępne są na naszej stronie internetowej.