×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem samochodu i dodatkowe ubezpieczenie

29.06.2016 r.

Warto wiedzieć, że wynajem samochodu to również opcja jego dodatkowego ubezpieczenia na wypadek uszkodzeń. Określana jest ona skrótem CDW, czyli Collision Damage Waiver. Co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu?

Warto się zabezpieczyć

Zasadniczo CDW nie jest ubezpieczeniem samym w sobie, ale rezygnacją wypożyczalni samochodowej z domagania się uregulowania pełnej wartości straty przy kolizjach czy wypadkach, ale również przy uszkodzeniu samochodu przez wandali czy w innych przypadkach. W ten sposób ogranicza ona sumę, którą wynajmujący może być obciążony przy wystąpieniu takich zdarzeń – kwota jest przy tym zależna od firmy oraz modelu samochodu. Taki wynajem samochodu to bardzo atrakcyjne warunki.

Najlepsze warunki wynajmu samochodu

Ubezpieczenia tego rodzaju są przede wszystkim stosowane w przypadku zagranicznych wypożyczalni samochodowych, ale również można korzystać w nich w polskich firmach. Jeżeli wobec tego interesuje cię wynajem samochodów, można skorzystać z takich opcji w Polsce, aby w ten sposób obniżyć swoją odpowiedzialność finansową.

Czy warto kupować doubezpieczenie pojazdu?

W przypadku, gdy decydujemy się na wynajem samochodu bez opcji CDW, na naszych barkach spoczywa ciężar ewentualnych kosztów naprawy samochodu, bez względu na to, czy uszkodzenie jest naszą winą czy też nie. Warto dokładnie zapoznać się z regulaminem ubezpieczenia, jaki posiada wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, aby dowiedzieć się, jakie zdarzenia ono obejmuje.

Ubezpieczenie tego rodzaju, gdy chodzi o wynajem samochodu, jest bardzo pomocne, ponieważ wynajmujący nie musi wtedy ponosić odpowiedzialności do wysokości kwoty udziału własnego.

Zawsze sprawdzaj warunki umowy

Jak już wspomnieliśmy, gdy chcesz wykupić takie ubezpieczenie, zawsze dokładnie sprawdzaj warunki umowy. Każda wypożyczalnia aut w Szczecinie ma tutaj nieco inne warunki, dlatego też może okazać się, że zakres ubezpieczenia jest nieco mniejszy lub większy niż u konkurencji. Może się także okazać się, że nie obejmuje opon czy lusterek.

Formy płatności

Ubezpieczenia tego rodzaju, jeśli chodzi o wynajem samochodu, są dość drogie, ale często klienci mogą korzystać z obniżek, aby zapłacić za nie mniej. Czasami ubezpieczenia tego rodzaju są również opłacane z karty kredytowej – warto sprawdzić warunki w banku.