×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem samochodów dla młodych kierowców – Fado Szczecin

05.09.2016 r.

Wypożyczalnie samochodowe mają swoje własne, specjalne wymogi, jeżeli chodzi o kierowców, dlatego też nie każdy może wynająć auto dla siebie. Na ograniczenia muszą przygotować się przede wszystkim młodzi. Wynajem samochodów Szczecin – jak wynająć auto jako młody kierowca?

Statystyki nie kłamią, to najmłodsi kierowcy odpowiedzialni są za największą liczbę wypadków i kolizji drogowych. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest dość dużo – począwszy do brawury za kierownicą, poprzez braki w przeszkoleniu, a skończywszy na niewystarczającym doświadczeniu w prowadzeniu pojazdów.

Właściciele wypożyczalni samochodowych doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też wprowadzają ograniczenia dla najmłodszych kierowców, aby w ten sposób zmniejszyć ryzyko uszkodzenia czy nawet całkowitej kasacji samochodów. To popularna praktyka na całym świecie, wynajem aut Szczecin także ją stosuje, dlatego też nie można oburzać się wtedy, gdy wypożyczalnia nie zgodzi się na wynajem samochodu osobie, która niedawno weszła w dorosłość i odebrała swoje prawo jazdy.

Najczęściej ograniczeniem w stosunku do najmłodszych kierowców jest limit wiekowy – w ten sposób wynajem samochodów nie jest możliwy dla osób poniżej określonego wieku. W zależności od wypożyczalni limit ten wynosi od 20 do 25 lat i może różnić się w zależności od pojazdów, na przykład na droższe auta będzie wyższy. Także pojawia się limit czasu posiadania prawa jazdy – zwykle wypożyczalnia wymaga, aby klient był w jego posiadaniu przez okres od 1 do 3 lat. W tym przypadku także może pojawić się zmiana limitów dla droższych, bardziej luksusowych pojazdów.

Nasza wypożyczalnia samochodów Szczecin wychodzi naprzeciwko potrzebom młodych osób i zapewniamy im możliwość wynajmu auta na bardzo dogodnych warunkach. Wynajem aut Szczecin w Fado jest proste a samochód może otrzymać do dyspozycji osoba, która ukończyła 21. rok życia, a także posiada prawo jazdy przez co najmniej 1 rok. To dogodne warunki, ponieważ w wielu innych wypożyczalniach konieczne jest posiadanie wyższego wieku i należy dłużej posiadać prawo jazdy. Wynajem samochodów Szczecin w Fado ma jednak o wiele lepsze warunki wynajmu.

Jeżeli interesuje Państwa wynajem aut Szczecin oraz nasza wypożyczalnia aut Szczecin Fado to najlepszy wybór – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy do wykonania rezerwacji już teraz!