×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem samochodów: diesel czy benzyna?

20.06.2016 r.

W wypożyczalniach samochodowych czekają na ciebie różnego rodzaju samochody na wynajem – możesz wybrać małe auto miejskie lub też luksusowy samochód klasy premium. Oprócz marki i modelu jednym z parametrów, na który warto zwrócić uwagę, jest paliwo. Czy lepiej wynająć auto z silnikiem benzynowym czy diesel? Nasza wypożyczalnia samochodów w Szczecinie to spory wybór, więc na pewno każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Ekonomiczny wynajem samochodów

Podobnie jak wtedy, gdy chcesz zakupić dla siebie samochód na własność, także w przypadku, gdy chodzi o wynajem samochodów osobowych w Szczecinie, trzeba będzie wziąć pod uwagę te same kwestie dotyczące paliwa. Wiadomo, diesel jest tańszy, niemniej jednak auta z silnikami diesla w niektórych sytuacjach palą więcej. Z kolei benzyna jest droższa, ale można też wynająć taki model, który będzie palił naprawdę mało – około 6 litrów na 100 kilometrów, dlatego też rachunek na stacji benzynowej nie będzie wtedy tak wysoki. Nasza wypożyczalnia samochodów w Szczecinie posiada duży wybór floty, więc na pewno znajdziesz dla siebie coś odpowiedniego.

Kiedy wynająć auto na benzynę?

Generalnie wypożyczalnia samochodów w Szczecinie to w większości auta osobowe dostępne w opcji na benzynę, dlatego też nie zawsze wybór jest taki duży. To najlepszy pomysł wtedy, gdy planuje się jazdę po mieście. Chociaż spalanie benzyny jest wtedy wyższe, niemniej jednak nie tak wysokie w przypadku diesla.

Sprawdź co oferuje wypożyczalnia aut

Gdy nie chcesz narażać się na spore wydatki na paliwo, pamiętaj też o tym, aby postawić na wynajem samochodów osobowych, nieco mniejszych. Są one oszczędne w spalaniu paliwa – zwykle informacje na temat spalania znajdziesz na stronie internetowej, jaką posiada wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, dlatego też możesz określić, jakie będą wydatki w tym zakresie. Gdy nie są one opublikowane, można znaleźć je również na innych stronach internetowych.

Kiedy wynająć auto na olej napędowy?

Z kolei auta z silnikiem diesla, jeśli chodzi o wynajem samochodów osobowych, będą najlepsze wtedy, gdy planuje się dłuższe podróże, także autostradami, ponieważ wtedy spalanie utrzymuje się na dość korzystnym poziomie. Oczywiście, nie musisz przejmować się przy tym usterkami silnika i innych elementów obecnych w atutach tego rodzaju, ponieważ jest to sprawa, o jaką zadba już wypożyczalnia samochodów w Szczecinie.

Wynajem aut dostawczych

Diesel to też najlepszy wybór wtedy, gdy chodzi o auta dostawcze, wynajem w takiej formie jest bardzo opłacalny. Jeżeli interesuje cię wypożyczalnia samochodów dostawczych, do wyboru są głównie auta z silnikami diesla.