×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem samochodów a przewóz zwierząt – Fado Szczecin

07.09.2016 r.

Do tego, aby przewieźć zwierzę w samochodzie, trzeba dobrze się przygotować. Chociaż w Kodeksie Drogowym nie znajdują się precyzyjne informacje o tego rodzaju transporcie, to jednak istnieją podstawowe zasady, które warto znać. Czy wynajem samochodów w Szczecinie umożliwia przewóz zwierząt?

Kodeks Drogowy wskazuje, że do właściwego transportu zwierząt konieczne jest przede wszystkim kierowanie się tym, aby zwierzę nie przeszkadzało podczas jazdy i jednocześnie nie powodowało zagrożenia dla kierowcy oraz innych pasażerów. To bardzo ogólne wymogi, dlatego też doradzamy, o czym powinno się pamiętać, by podróż odbywała się komfortowo i bezpiecznie dla każdego w pojeździe – niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na wynajem auta Szczecin, czy podróżujesz własnym samochodem.

Mniejsze zwierzęta, mające do około 10 kilogramów, w tym koty, psy, fretki, chomiki, świnki morskie oraz inne mniejsze zwierzęta powinno się przewozić w specjalnie przeznaczonych do tego celu kontenerach. Można kupić je w każdym sklepie zoologicznym, także w internecie – cena w zależności od wielkości i rodzaju takiego transportera to od 50 do 150 złotych.

W samochodzie transporter powinien być ustawiony bokiem do kierunku jazdy, najlepiej za przednim siedzeniem lub na tylnej kanapie, a następnie przepiąć pasem bezpieczeństwa. W sprzedaży dostępne są specjalne kontenery z miejscami na pasy bezpieczeństwa.

Gdy chodzi o większe zwierzęta, głównie psy, w takim przypadku najlepiej przygotować specjalną smycz oraz obrożę lub szelki, które wyposażone są w zapięcie do pasów bezpieczeństwa. W celu zabezpieczenia tylnej kanapy, na której powinno przewozić się zwierzę, należy zastosować koc lub specjalną matę. Dodatkowym zabezpieczeniem może być kurtyna rozłożona pomiędzy tylną kanapą a przednimi fotelami.

Jeżeli interesuje Państwa wynajem samochodów w Szczecinie, w takim przypadku także w określonych przypadkach możliwe jest przewożenie zwierząt. Zwykle wypożyczalnia samochodów osobowych – w Szczecinie i nie tylko – nie robi problemów w przypadku przewozu zwierząt w transporterach. W przypadku większych zwierząt – psów, które nie mieszczą się w transporterach, należy zapytać, czy jest to możliwe – nie zawsze wypożyczalnia samochodów Szczecin pozwala na skorzystanie z takiej opcji lub wiąże się ona z dodatkowymi kosztami.