×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem auta w Szczecinie– z limitem kilometrów?

17.06.2016 r.

Wynajem auta w Szczecinie to często oferta z limitem kilometrów – gdy go przekroczysz, musisz dopłacić. Najlepiej wobec tego szukać takich opcji jak wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, która nie stosuje limitu kilometrów na dobę, ale jeszcze lepiej będzie wtedy, gdy masz możliwość wyboru rozliczenia.

Co oznacza limit kilometrów?

Jeśli wypożyczalnia samochodów w Szczecinie oferuje nam limit kilometrów, to liczba ta dotyczy jednego dnia. Zazwyczaj jest to około 250-350 kilometrów na dzień, zależnie od tego, na jaki wynajem aut w Szczecinie się decydujemy. Gdy wybierasz wynajem samochodu bez limitu kilometrów, nie musisz kontrolować, ile już przejechałeś, dlatego też nie narażasz się na żadne dodatkowe koszty, nawet jeżeli przejedziesz po 500 kilometrów na dzień.

Wybierz opłacalny wynajem auta w Szczecinie

Gdy jednak wypożyczalnia samochodów w Szczecinie daje ci możliwość wyboru rozliczenia, wtedy warto dobrze się zastanowić, co będzie lepszym rozwiązaniem. Często jest tak, że wynajem samochodu z limitem kilometrów jest tańszy o około 15-60 złotych na dobę w porównaniu do ceny wynajmu bez limitu. Różnica naprawdę jest spora, zwłaszcza w przypadku samochodów wyższych klas.

Ile kilometrów planujesz pokonać?

To pytanie, które musisz zadać sobie przed skorzystaniem z oferty, jeśli interesuje Cię wynajem aut w Szczecinie. Jeżeli wiesz dokładnie, gdzie pojedziesz, w takim przypadku nie ma problemu, ponieważ możesz określić liczbę pokonanych kilometrów bardzo łatwo. Gdy jednak wypożyczalnia samochodów w Szczecinie interesuje Cię, bo chcesz mieć auto na wakacje i planujesz zwiedzanie, wtedy może się okazać, że nawet wcześniejsze plany nie będą zbyt dokładne. Może okazać się, że zabłądzisz lub też będziesz chciał odwiedzić jeszcze jedno miejsce położone nieco dalej.

Optymalny wynajem samochodu

Zatem jeżeli chcesz skorzystać z usług wypożyczalni w Szczecinie dającej możliwość wynajmu auta z limitem kilometrów lub bez, tak jak w naszej wypożyczalni Fado, pamiętaj o tym, żeby dobrze podliczyć, jaka oferta będzie dla ciebie najlepsza. Gdy jednak trudno jest ci ocenić, gdzie będziesz podróżować, w takim przypadku lepiej dopłacić do takiej opcji jak samochód bez limitu kilometrów, ponieważ wtedy jesteś zabezpieczony na wszelki wypadek, więc gdy przejedziesz więcej niż dobowy limit, nie będziesz musieć obawiać się dodatkowych kosztów związanych z wynajmem.