×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem auta Szczecin – czego nie robić podczas jazdy?

31.08.2016 r.

Złe nawyki kierowców to częsty temat dyskusji zarówno wśród pieszych, jak i zmotoryzowanych. Niektóre nawyki są jedynie irytujące, inne mogą być bardzo niebezpieczne. Interesuje cię wynajem auta Szczecin? Wypożyczalnia aut osobowych i dostawczych Fado poleca samochody do jazdy miejskiej. Zanim ruszysz w drogę, zastanów się jednak, czy nie popełniasz któregoś z tych błędów!

Wynajem auta Szczecin – pasy precz?

Można by pomyśleć, że wraz z wynalezieniem czujnika niezapiętych pasów bezpieczeństwa minęły czasy kierowców lekceważących pasy. Jednak to nieprawda. Wciąż wiele samochodów nie posiada czujnika. Samochody, które oferuje wypożyczalnia samochodów osobowych w Szczecinie Fado, są nowocześnie wyposażone, jednak niektórzy kierowcy znaleźli sposoby na wyłączenie pikającej kontrolki. Nie jest to dobra strategia. Pamiętajmy, że niezapięte pasy znacznie zwiększają ryzyko uszkodzenia kręgosłupa podczas wypadku – oraz że za brak zapiętych pasów grozi mandat.

Podzielność uwagi nie zawsze jest plusem

Rozmowy przez telefon, poprawianie makijażu, jedzenie drugiego śniadania… To prawda, w naszych czasach często trudno znaleźć na te czynności choćby pięć minut. To jednak nie jest powód, by wykonywać którąkolwiek z tych czynności za kierownicą. Jazda wymaga stałej czujności! Wypożyczalnia aut w Szczecinie Fado ostrzega – najlepiej używać zestawu głośnomówiącego, a z makijażem i śniadaniem poczekać, aż znajdziemy parking. Czy samochód jest wasz, czy zdecydowaliście się na wynajem auta w Szczecinie, na pewno nie chcielibyście spowodować wypadku, prawda?

Parkuj rozsądnie

Znalezienie miejsca parkingowego w godzinach szczytu to coraz większy problem. Tym bardziej pomyśl o innych kierowcach i postaraj się zaparkować równo, nie blokując dwóch miejsc parkingowych. Wypożyczalnia aut w Szczecinie Fado oferuje zarówno vany, jak i mniejsze samochody osobowe przeznaczone do jazdy po mieście, którymi o wiele łatwiej jest zaparkować.

Wynajem aut osobowych Szczecin to opcja, która Cię interesuje? Wypożyczalnia samochodów Fado na pewno zaoferuje odpowiedni dla Ciebie samochód. Wybierz auto i ofertę dla siebie, pamiętaj o naszych wskazówkach, dotyczących bezpieczeństwa na drodze i… ruszaj! Dokąd? Na przykład w Karkonosze, do Hotelu pod Szrenicą, bowiem to najlepsze miejsce na nocleg w górach…