×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem auta – dlaczego wciąż jest tak popularny?

26.01.2018 r.

Z roku na rok można zaobserwować wzrost znaczenia rynkowego wypożyczalni samochodów – ten obszar wynajmu ewidentnie idzie do przodu. Wciąż przybywa firm, które decydują się świadczyć tę usługę i wciąż kuszą klientów coraz nowszymi i bardziej wygodnymi modelami aut, a także atrakcyjnymi promocjami. Zastanawiałeś się jednak, skąd wziął się fenomen wypożyczania samochodów? W sytuacji, kiedy od dłuższego czasu zastanawiasz się nad kupnem pierwszego samochodu lub wymianą obecnego na nowszy model – warto, abyś zastanowił się nad sposobem jego finansowania. Jedną z możliwości jest wynajem auta, do którego spróbujemy cię przekonać w poniższym artykule.

Wynajem auta można określić jako pożyczenie samochodu od firmy, która świadczy usługi tego typu. Masz niemal nieograniczony wybór modeli aut, a dodatkowo możesz zmieniać samochód kiedy tylko masz na to ochotę. W końcu po co ograniczać się do jednego modelu na wiele lat? Rynek samochodowy jest bardzo dynamiczny, a coraz nowsze modele kuszą technologią i osiągami. Dzięki możliwości, jakie daje Ci wypożyczalnia samochodów możesz testować najnowsze auta i cieszyć się niesamowitą wygodą, a także bezpieczeństwem jazdy. Wystarczy zapłacić co miesiąc określoną kwotę za wypożyczenie i poczuć prawdziwą radość z jazdy. Obawiasz się, że nie spełnisz warunków stawianych przez wypożyczalnie? Bez obaw – nie ma ich zbyt wiele. Wystarczy, że masz skończone osiemnaście lat, posiadasz prawo jazdy i ważną kartę kredytową. Następnie pozostaje ci wybrać samochód, podać swoje dane pracownikowi wypożyczalni, zapłacić za wynajem i ruszać w drogę! Sam musisz określić, na jak długi jest ci potrzebne auto – jeżeli będzie to okres dłuższy niż miesiąc, wypożyczalnia samochodów powinna przedstawić ci indywidualną ofertę, która będzie uzależniona od modelu jaki wybrałeś oraz długości wynajmu. Warto wiedzieć, że w koszty wynajmu wpisane są również różnego rodzaju usługi serwisowe. Pamiętaj o jeszcze jednej kwestii – kaucja. Musisz ją wpłacić, a jej wysokość jest zależna od wartości samochodu. Zazwyczaj dana kwota zostanie po prostu zablokowana na twojej karcie kredytowej i zwrócona po zakończeniu okresu najmu.

Jeżeli martwisz się tym, co zrobić w przypadku uszkodzenia wynajmowanego auta – możesz być spokojny, ponieważ każdy samochód w wypożyczalni ma wykupiony pełen pakiet ubezpieczeniowy, czyli OC, AC oraz NNW. Jeżeli auto zostanie uszkodzone z winy innego uczestnika ruchu, musisz postępować zgodnie z przyjętą procedurą – spisać notatkę z miejsca zdarzenia, wezwać policję (jeśli to konieczne), dokonać oględzin i oddać samochód do naprawy. Możesz oczywiście liczyć na samochód zastępczy, który powinna zapewnić ci wypożyczalnia aut z usług której korzystasz.


Planujesz wynajem samochodu? Sprawdź regulamin wypożyczalni samochodów osobowych oraz dostawczych Fadoauto