×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem aut Szczecin – jak oszczędzać na paliwie?

19.08.2016 r.

Jeżeli chcesz płacić mniej za paliwo, także wtedy, gdy interesuje cię wynajem aut Szczecin czy inne miasto, warto poznać zasady eco-drivingu, czyli jazdy ekologicznej. Wypożyczalnia aut osobowych i dostawczych w Szczecinie Fado radzi, jak jeździć eko.

Eco-driving jest coraz popularniejszy – dzisiaj również jego podstawy są uczone na kursach na prawo jazdy. W dobie wysokich cen paliw znajomość zasad ekologicznej jazdy jest bardzo pomocna, dlatego czy jeździsz swoim autem, czy interesuje Cię wynajem samochodów w Szczecinie, jeśli zależy Ci na oszczędności, warto je poznać. Nasza wypożyczalnia aut osobowych w Szczecinie ma dla Ciebie kilka wskazówek na wynajem aut Szczecin.

Często eco-driving kojarzony jest z wolną jazdą, ale to popularny mit. Jazda ekologiczna powinna polegać przede wszystkim ze stałą prędkością, czyli nie zwalniać i nie przyspieszać gwałtownie, ponieważ wtedy straty energii i tym samym paliwa są najwyższe. Wobec tego jako kierowca trzeba zawsze rozglądać się wokoło, analizować sytuację na drodze, aby dopasować odpowiednią prędkość. Wypożyczalnia samochodów osobowych Fado oferuje auta w idealnym stanie, o niskim zużyciu paliwa.

Czy jeździsz własnym samochodem, czy wypożyczyła Ci go wypożyczalnia aut osobowych w Szczecinie Fado, pamiętaj, że należy unikać jazdy na pierwszym biegu, ponieważ wtedy zużycie paliwa jest najwyższe. Ważny jest też sam sposób zmiany biegów – najkorzystniej zmieniać je wtedy, gdy silnik ma około 2500-3000 obrotów na minutę, ponieważ w przeciwnym przypadku zużycie paliwa będzie wyższe. Zatem w celu mniejszej emisji spalin i niższych kosztów powinno się jeździć na wysokim biegu i z niskimi obrotami silnika.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku nowoczesnych samochodów – a takie oferuje wypożyczalnia samochodów w Szczecinie Fado – nie ma potrzeby rozgrzewania silnika, a także pozostawiania włączonego auta, na przykład przy przejeździe kolejowym lub w długim korku, który się nie porusza.

Kolejną poradą pozwalającą na zmniejszenie zużycia paliw jest hamowanie silnikiem, również umiejętne operowanie sprzęgłem i brak gwałtownego hamowania, ponieważ w przeciwnym przypadku silnik pobierze więcej paliwa, dlatego też najlepiej poruszać się jednostajnie i w razie potrzeby hamować delikatnie już z dużej odległości.

Jeżeli wobec tego interesuje cię wynajem aut w Szczecinie i chcesz, aby nie wiązał się on dla ciebie z wysokimi kosztami, nie zapominaj o tym, jak ważne jest stosowanie się do zasad eco-drivingu, ponieważ w przeciwnym przypadku zapłacisz więcej za paliwo.

Jeżeli interesuje Cię wynajem aut, Szczecin ma dla Ciebie szeroką ofertę.