×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem aut Szczecin: fakty i mity na temat jazdy

29.08.2016 r.

Na temat jazdy samochodem, a szczególnie oszczędności i bezpieczeństwa jazdy, krąży wiele podzielonych opinii. Nasza wypożyczalnia samochodów w Szczecinie przedstawia kilka z nich zanim zdecydujesz się na wynajem aut Szczecin lub wynajem samochodów Szczecin. Czy jeździsz własnym samochodem, czy decydujesz się na wynajem auta, oddziel fakty od mitów, zanim wyruszysz w dłuższą trasę.

Wynajem aut Szczecin – w jaką pogodę?

Obawiacie się jazdy jesienią, w trudnych warunkach atmosferycznych? Poniekąd macie słuszność. Jednak statystyki pokazują, że najwięcej osób ginie w wypadkach drogowych właśnie latem, podczas pięknej pogody. Dlaczego tak się dzieje? Podczas trudnych jesienno-zimowych warunków jesteśmy bardziej skupieni na jeździe, podczas gdy wielu kierowców podczas pięknej pogody jeździ nieostrożnie. Dlatego podczas każdej pory roku należy zachować ostrożność. Jeżeli Twój samochód nie jest w najlepszym stanie, lepiej nie wyruszaj nim w dłuższą trasę – lepszym rozwiązaniem będzie wynajem auta w Szczecinie. Wypożyczalnia aut osobowych i dostawczych Fado ma szeroką ofertę.

Eco-driving, czyli jak poprawić stan środowiska i portfela – wynajem samochodów Szczecin

Omawiany ostatnio na naszym blogu eco-driving to technika jazdy, która sprzyja ekologii i pozwala zaoszczędzić na paliwie. Pamiętaj jednak, że wciskanie pedału gazu przy niskich obrotach przez dłuższy czas prowadzi do obciążenia panewek wału korbowego i tłoków. Dlatego też raz na jakiś czas zaleca się przejechać samochodem dłuższy odcinek na wysokich obrotach silnika, co oczyści go z osadów i wydłuży jego żywotność. Wypożyczalnia samochodów w Szczecinie Fado oferuje auta w idealnym stanie, dostosowane do standardów Unii Europejskiej.

Jazda „na luzie”: oszczędność czy niebezpieczeństwo?

Wielu kierowców stosuje inną metodę oszczędzania paliwa: jazdę z biegiem wyrzuconym do pozycji zerowej. Plusem takiej jazdy rzeczywiście jest oszczędność – zużywamy jedynie tyle paliwa, co podczas stania na światłach. Jednakże taka jazda nie jest w pełni bezpieczna – samochód ma wówczas gorszą przyczepność, a jazda jest mniej stabilna. Do tego w razie nagłego niebezpieczeństwa nie będziemy mieli możliwości szybkiej reakcji. Dlatego nasza wypożyczalnia aut w Szczecinie nie poleca takiego stylu jazdy.

Czy wyruszasz w dłuższą trasę, czy też jeździsz po mieście, pamiętaj, że powinieneś mieć absolutne zaufanie do stanu swojego auta. Jeżeli masz podstawy do obaw, lepszą opcją będzie wynajem samochodu w Szczecinie. Wypożyczalnia samochodów osobowych w Szczecinie Fado ma szeroką ofertę – jest w czym wybierać!