×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem aut osobowych w Szczecinie na nocną podróż

03.08.2016 r.

Latem, gdy jazdy nie utrudnia śnieg, wielu kierowców decyduje się na nocną jazdę. Nic dziwnego – nocą korki na drogach są zdecydowanie mniejsze. Jednak podczas nocnych podróży pamiętajcie o względach bezpieczeństwa. O co zadbać, podróżując nocą? Dlaczego wynajem auta w Szczecinie to dobry pomysł, gdy wybierasz się w nocną podróż? Jakie samochody poleca wypożyczalnia aut osobowych w Szczecinie Fado?

Uważaj przy wymijaniu

Szczególnie nocą, gdy widoczność jest ograniczona, wymijanie powinno się odbywać bardzo ostrożnie. Oczywiście przede wszystkim przełącz światła na światła mijania. Oprócz tego, czy jedziesz swoim samochodem, czy zdecydowałeś się na wynajem auta w Szczecinie, zawsze zwracaj uwagę na prędkość. Jeżeli masz włączone długie światła, masz szansę wyhamować znacznie wcześniej przy dużej prędkości. Jednak pamiętaj, że takie światła mogą oślepić kierowcę jadącego z naprzeciwka, tak czy inaczej zachowaj więc ostrożność. Z kolei przy krótkich światłach Twój zakres widzenia jest mniejszy, najlepiej więc zmniejszyć również prędkość. Do jazdy nocnej Twoje auto powinno być w doskonałym stanie. Jeżeli nie ufasz swojemu samochodowi, najlepszym wyjściem będzie wynajem aut osobowych – Szczecin to miasto, gdzie bez problemu wypożyczysz odpowiedni samochód. Wypożyczalnia aut osobowych w Szczecinie Fado oferuje nowe auta z wszelkimi udogodnieniami.

Stała czujność

Pamiętaj, że ludzki organizm ma swój rytm, który nocna jazda zawsze nieco zaburza. Dlatego lepiej odpuścić szaleństwa za kółkiem i zbyt dużą prędkość, jeśli wybierasz się w drogę nocą. Absolutnie złym pomysłem jest także wybrać się w nocną jazdę, gdy jesteś zmęczony, czy autem, którego stanu nie jesteś pewien. Wynajem aut osobowych w Szczecinie w wypożyczalni Fado pozwala na wybór bezpiecznego, komfortowego samochodu. Ważna jest również klimatyzacja – letnie noce w naszym klimacie bywają duszne lub zaskakująco zimne.

Zwracaj uwagę na innych kierowców

Nie lubisz, gdy oślepiają Cię długie światła innego kierowcy? To działa także na odwrót. Jeżeli chcesz dać znak kierowcy lub rowerzyście przed Tobą, że nadjeżdżasz, możesz użyć długich świateł zamiast klaksonu. Używając ich, zachowaj jednak odpowiednią odległość – inaczej Twoje światła będą odbijały się od lusterka, oślepiając kierowcę przed Tobą i powodując zagrożenie. Wypożyczalnia aut w Szczecinie Fado zapewnia komfortowe samochody bez usterek, jednak zawsze należy zachować ostrożność.

Jaki więc zrobić plan nocnej podróży? Zdecyduj się na wynajem auta w Szczecinie, wypocznij przed wyruszeniem w drogę i zachowaj ostrożność podczas jazdy, a na pewno bezpiecznie dotrzesz do celu. Najbardziej komfortowe samochody zapewnia wypożyczalnia aut w Szczecinie Fado – czy potrzebujesz kompaktowego samochodu, czy vana, u nas znajdziesz coś dla siebie.