×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Wynajem aut osobowych Szczecin latem: wszystko o klimatyzacji

27.07.2016 r.

Wybierasz się w podróż latem? Wygodną opcją jest wynajem aut osobowych Szczecin. Nasza wypożyczalnia aut osobowych w Szczecinie Fado ma w swojej ofercie przestronne vany, jak 9 osobowy Renault Trafic L2H1, oraz bardziej kompaktowe auta idealne do poruszania się po mieście. Niezależnie od tego, jakie auto wybierzesz, jedną z najważniejszych potrzeb będzie klimatyzacja. Jak używać klimatyzacji, by podróżować w komforcie i aby zwiększyć jej wydajność?

Wynajem aut w Szczecinie latem: wszystko o klimatyzacji

Klimatyzacja przez cały rok czyli wynajem aut osobowych Szczecin

Oczywiście przede wszystkim przypominamy sobie o klimatyzacji, kiedy panuje upał lub mróz. Ale klimatyzacji najlepiej używać o każdej porze roku. Jeśli interesuje Cię wynajem aut Szczecin na dłużej niż tydzień, pamiętaj, by włączać klimatyzację przynajmniej raz w tygodniu. To zapobiegnie rdzewieniu i tarciu – to ważne, jeśli chcemy, by klimatyzacja służyła nam dłużej.

Nie włączaj klimatyzacji od razu

Wynajem aut osobowych w Szczecinie czy też w innym mieście rządzi się podobnymi prawami, jak jazda własnym samochodem. Gdy wsiadasz latem do nagrzanego samochodu, masz ochotę od razu włączyć klimatyzację. Lepiej jednak odczekać chwilę z otwartymi drzwiami, wypuszczając najgorętszą falę powietrza. Wtedy klimatyzacja będzie mniej obciążona i po prostu zadziała szybciej.

Uważaj na słońce

Nasza wypożyczalnia aut osobowych w Szczecinie Fado radzi: jeśli masz inne wyjście, staraj się nie zostawiać samochodu na słońcu. Temperatura w nagrzanym samochodzie może dojść nawet do 60 stopni Celsjusza! Nie służy to ani Tobie, ani klimatyzacji. Jeżeli jednak musisz zaparkować w słońcu – klimatyzacja poradzi sobie z tym zadaniem. Wypożyczalnia samochodów osobowych w Szczecinie Fado oferuje nowoczesne auta, których urządzenia klimatyzacyjne przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach.

Wynajem aut osobowych w Szczecinie latem: najlepsza temperatura

Otwarte okna i włączona klimatyzacja? To złe połączenie. W czasie upałów przez okna napływa gorące powietrze, które następnie klimatyzacja musi schłodzić – i powstaje błędne koło. Najlepsza temperatura to 5 stopni Celsjusza mniej niż na zewnątrz. Jeżeli wolisz niższą temperaturę, obniżaj ja stopniowo, aby Twój organizm nie przeżył szoku termicznego. Osoby, którym nie służy suche powietrze, powinny częściej korzystać z trybu zewnętrznego oraz kierować nawiew na przednią szybę i drzwi. Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie czasu zastanawianiem się, czy klimatyzacja w Twoim aucie sprawdzi się w dłuższej podróży, wynajem aut osobowych w Szczecinie to opcja idealna.