×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Kto może prowadzić samochód z wypożyczalni samochodów w Szczecinie?

18.07.2016 r.

Jeżeli chcesz zdecydować się na wynajem samochodu, Szczecin oferuje wiele opcji – na przykład nasza wypożyczalnia aut dostawczych i osobowych Fado. Musisz jednak pamiętać o tym, aby zawsze dokładnie sprawdzić wszystkie związane z tym formalności oraz zasady. W ten sposób możesz uniknąć kosztownych decyzji! O czym muszą pamiętać klienci naszej wypożyczalni samochodów w Szczecinie?

Wielu klientów naszej wypożyczalni samochodów w Szczecinie decyduje się na wynajęcie auta na wakacje czy też w celach biznesowych. Z pojazdu korzystają wtedy różne osoby, nie tylko osoba, która wynajęła go w wypożyczalni, czyli zawarła umowę. W związku z tym pojawia się pytanie – czy wynajętym samochodem może kierować inna osoba niż ta, która go wynajęła?

Odpowiedzi na to pytanie najlepiej szukać w regulaminach świadczenia usług wynajmu pojazdów. Zazwyczaj jednak jest to możliwe, ale po spełnieniu określonych warunków. Fakt ten musi być zgłoszony w momencie wynajmu w wypożyczalni samochodów. Ponadto osoba, która ma kierować autem dodatkowo, powinna przedstawić swój dokument tożsamości oraz ważne prawo jazdy – w ten sposób może być ona dopuszczona do kierowania. Dane te są zapisywane w dokumentach i potwierdzone podpisem każdego z kierowców. Niektóre wypożyczalnie samochodów, zachodniopomorskie jak i w innych rejonach, w takiej sytuacji pobierają również dodatkowe opłaty za wpisanie do dokumentu drugiego czy kolejnych kierowców, dlatego warto zapoznać się z tabelą opłat i sprawdzić, jaka jest ich wysokość w naszej wypożyczalni samochodów w Szczecinie.

Warto pamiętać o tej małej, ale bardzo ważnej formalności, ponieważ w przeciwnym przypadku można narobić sobie sporo problemów. Nierzadko okazuje się, że jeżeli dodatkowy kierowca niewpisany w dokumencie prowadził pojazd i spowodował kolizję, wtedy wypożyczalnia samochodów w Szczecinie – lub w innym mieście – może odmówić zwrotu kaucji i dodatkowo zażądać zapłaty kar umownych. Dla wynajmującego może oznaczać to spore koszty, dlatego też lepiej się przed nimi uchronić – podpisanie umowy przez osobę, która również może kierować samochodem dodatkowo, zajmuje tylko chwilę.

W razie dodatkowych pytań związanych z kierowaniem pojazdu przez drugą osobę, wypożyczalnia samochodów w Szczecinie Fado jest do dyspozycji. Pomożemy w zrealizowaniu formalności, z którymi wiąże się wynajem aut w Szczecinie.