×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Jak wybrać odpowiednie auto z wypożyczalni?

29.12.2016 r.

Wynajem samochodu z wypożyczalni cieszy się coraz większą popularnością. Atrakcyjne oferty sprawiają, że wypożyczenie auta nie jest już dzisiaj luksusem, na który mogą sobie pozwolić jedynie wybrani, ale powszechnym sposobem na niezawodny transport na co dzień. Ale jak wybrać odpowiednie auto z wypożyczalni samochodów? Warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników.

Fado Auto radzi jak wybrać odpowiednie auto z wypożyczalni

Rozmiar i klasa auta, czyli odpowiedni segment
Pierwsze, co powinno przykuć naszą uwagę przy wyborze samochodu na wynajem jest jego rozmiar i klasa. Auta można łatwo sklasyfikować według przynależności do segmentów od A do K, gdzie A oznacza najmniejsze samochody miejskie, a K to vany. Co do zasady, im wyższa klasa pojazdu, tym wyższa cena za jego wynajem.

W tej kwestii najlepiej kierować się potrzebami w konkretnej sytuacji – jeśli wypożyczamy auto jako pomoc dla prowadzonej przez nas firmy zdecydowanie powinny nas interesować samochody dostawcze lub kombivany, takie jak Renault Master czy Citroen Berlingo XTR. Na rodzinną wyprawę na drugi koniec Polski najlepiej wybrać komfortowy pojazd klasy średniej, w którym wszyscy pasażerowie, w tym dzieci, będą mieli zapewnione wygodne warunki podróży, na przykład Toyota Auris. Z kolei na potrzeby przemieszczania się po centrum miasta doskonale sprawdzi się małe, zwinne auto miejskie, takie jak Toyota Yaris.

Silnik samochodu – diesel czy benzyna?
Nie mniej ważne jest to, co pracuje pod maską samochodu, czyli silnik. W przeciwieństwie do zakupu, wynajmując auto nie musimy przejmować się kosztami eksploatacji czy napraw ewentualnych usterek silnika – to wszystko bierze na siebie wypożyczalnia samochodów. Wystarczy, że ponownie zastanowimy się w jaki sposób samochód będzie użytkowany, a to pomoże podjąć najlepszą decyzję.

Silniki benzynowe są polecane raczej w przypadku jazdy po mieście albo na krótszych dystansach. Auto z silnikiem diesla będzie lepszym wyborem, jeśli planujemy dłuższe podróże, ponieważ właśnie w takich warunkach możemy liczyć na ekonomiczne spalanie charakterystyczne dla silników wysokoprężnych.

Wyposażenie pojazdu
Szukając najlepszego samochodu z wypożyczalni nie można też zapominać o tym, co kryje się wewnątrz. Standard wykończenia i wyposażenie pojazdu to bardzo ważna kwestia, szczególnie jeśli decydujemy się na wynajem długoterminowy. Klimatyzacja, tempomat czy radio z funkcją Bluetooth to tylko niektóre z opcji, które zwiększają komfort i przyjemność z jazdy, więc warto ich szukać w ofercie samochodów z wypożyczalni.

Przyzwyczajenia kierowcy
Warto też pamiętać o tym, aby szukać takiego samochodu, w którym kierowca będzie się czuł pewnie. Jeżeli na co dzień poruszamy się niewielkim autem kompaktowym przesiadka do przestronnego samochodu klasy premium może sprawić nam problemy z manewrowaniem, na przykład na ciasnych parkingach w centrach handlowych czy zakorkowanych miastach. W takiej sytuacji nietrudno o uszkodzenie auta, za które niestety przyjdzie nam zapłacić przy rozliczeniu z wypożyczalnią.

Lepiej postawić na taki model, który nie sprawi nam problemu podczas jazdy, a jego użytkowanie będzie czystą przyjemnością, a nie źródłem stresu.