×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Co czeka kierowców w 2017 roku?

02.01.2017 r.

Nowy rok to przede wszystkim okazja do postanowień zmian, wspominania minionych 12 miesięcy, ale także czas prognoz i przewidywań związanych z przyszłością. Kiedy szampańskie nastroje opadną, właściciele i użytkownicy samochodów powinni zapoznać się ze sporymi zmianami, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Sprawdzamy co czeka kierowców w 2017 roku.

Wypożyczalnia samochodów Fado przedstawia zmiany dla kierowców w 2017 roku

Paliwo w górę
Niestety, ale prognozy, według których wkrótce ponownie cena benzyny na stacjach benzynowych przekroczy granicę 5 złotych wydają się być trafione. Analitycy rynku wskazują, że przede wszystkim jest to spowodowane wysokimi cenami ropy i polityki krajów zrzeszonych w OPEC.

Dobra wiadomość czeka właścicieli samochodów z instalacją gazową – ceny za litr LPG nie tylko nie powinny iść do góry, ale wręcz mogą spaść o kilka groszy.

Więcej za OC
Dotkliwy wzrost cen za ubezpieczenie samochodów mogliśmy już odczuć w końcówce ubiegłego roku. Ale to nie koniec, bo kolejne podwyżki jeszcze przed nami. Eksperci z branży ubezpieczeń wskazują, że wzrosty cen za polisy OC są naturalnym następstwem wypłat odszkodowań dla ofiar wypadków drogowych.

Najbardziej odczują to w swoich portfelach ci kierowcy, którzy spowodowali w przeszłości szkody i byli sprawcami nawet niegroźnych stłuczek. Sposobów na jak najniższe obowiązkowe ubezpieczenie OC jest kilka: porównać oferty kilku ubezpieczycieli, zapłacić całą kwotę jednorazowo czy dokonać zakupu polisy przez internet.

Auto zastępcze z OC? Polecamy: Fado Auto pojazd zastępczy

Trudniej o prawo jazdy
Statystyki pokazują, że wśród sprawców różnego rodzaju zdarzeń drogowych najbardziej liczną grupę stanowią młodzi i niedoświadczeni kierowcy. Ukłonem w stronę poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach mają być wprowadzone zmiany w zakresie prawa jazdy dla świeżo upieczonych kierowców.

Od stycznia 2017 młodych kierowców będzie obowiązywał dwuletni okres próbny – w jego trakcie obowiązkowo będą musieli odbyć szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy i kursy praktyczne z zagrożeń w ruchu drogowym. Podobne obostrzenia dotyczą też między innymi tych kierowców, którym policja odebrała prawo jazdy za przekroczenie pułapu punktów karnych.

Łatwiej o punkty karne
W 2017 roku kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności właśnie pod względem niechlubnego kolekcjonowania punktów karnych. Nowy taryfikator mandatów wzbogacił się o kilka nowych wykroczeń, między innymi jazdę wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

Prawo jazdy zostaje zatrzymane po przekroczeniu limitu punktów karnych, który wynosi odpowiednio 24 punkty dla większości kierowców oraz 20 punktów dla tych, którzy mają uprawnienia do prowadzenia samochodu krócej niż rok. Jeśli przekroczymy ten pułap punktów zostaniemy skierowani na odpowiednie szkolenia. Uwaga – według nowych przepisów można je odbyć tylko raz na 5 lat.

Zobacz: wynajem długoterminowy samochodów