×
+48 697 87 87 87 24 godziny na dobę
biuro@fadoauto.pl Wynajem krótko i długo terminowy
ul. Południowa 5 (I PIĘTRO)
71-001 Szczecin
0

Blog

Dowiedz się co nowego
w Fado Auto Szczecin

Auto zastępcze w Szczecinie z polisy OC sprawcy – kto może je dostać?

08.08.2016 r.

Nie każdy kierowca, który jest poszkodowany w wypadku i nie może poruszać się swoim autem, zdaje sobie sprawę z tego, że przysługuje mu pojazd zastępczy. To duże udogodnienie, ponieważ z samochodu korzystamy często na co dzień. Gdy także interesuje cię auto zastępcze w Szczecinie, taką możliwość oferuje również nasza wypożyczalnia samochodów w Szczecinie Fado – bezgotówkowo!

Komu przysługuje auto zastępcze w Szczecinie z OC sprawcy?

Kiedyś ubezpieczyciele nie chcieli finansować wynajmu samochodu zastępczego każdemu z poszkodowanych, ponieważ tłumaczyli się, że nie było to „niezbędne do zaspokajania potrzeb życiowych”. Jednak Sąd Najwyższy w listopadzie 2011 roku (sygn. akt III CZP 05/11) wskazał, że każdy poszkodowany może otrzymać auto zastępcze – w Szczecinie czy też w innym mieście – które będzie rozliczone na koszt firmy ubezpieczeniowej niezależnie od tego, do czego ma być ono używane.

Jeżeli wobec tego jesteś osobą prywatną, nie prowadzisz działalności gospodarczej, wtedy także wynajem samochodów w Szczecinie jest dostępny dla ciebie i nie musisz spełniać żadnych dodatkowych wymogów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to możliwe głównie wtedy, gdy poszkodowany ma tylko jeden samochód, a także wypożyczony pojazd musi być tej samej klasy, co samochód uszkodzony.

Na jak długo można wynająć samochód zastępczy?

Wynajem samochodu zastępczego w Szczecinie pozwala korzystać z samochodu zastępczego aż do momentu, w którym ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w przypadku szkody całkowitej lub też do czasu naprawy własnego samochodu. Uchwała Sądu Najwyższego z 2013 roku wskazuje też, że zwrot kosztów wynajmu należy się do chwili zakupienia nowego pojazdu, ale nie można wykazywać opieszałości.

Jak wynająć samochód zastępczy?

To bardzo proste – znajdź takie miejsce jak wypożyczalnia samochodowa w Szczecinie Fado, która będzie mogła rozliczyć się potem z ubezpieczycielem. Wynajem auta w Szczecinie następuje wtedy bezgotówkowo, dlatego też nie trzeba przygotowywać własnych pieniędzy, ponieważ faktura wystawiana jest na zakład ubezpieczeniowy.

Jeżeli wobec tego potrzebujesz samochodu zastępczego, nasza wypożyczalnia aut osobowych w Szczecinie jest gotowa do pomocy – we flocie posiadamy szereg samochodów w różnych klasach, dlatego możesz wybrać taki model, który będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom i będzie miał odpowiednią klasę. W razie dodatkowych pytań zawsze jesteśmy do dyspozycji!

Wynajem aut w Szczecinie to zawsze dobry pomysł, kiedy Twoje auto ulegnie zniszczeniu.